Čo potrebujete vedieť

Tepelné čerpadlo na výrobu teplej vody

 

Tepelné čerpadlo na výrobu teplej vody z tepla v priestore VITOCAL 160-A

 

VIESSMANN

tepelné čerpadlo na výrobu teplej vody z tepla v priestoreTepelné čerpadlo na výrobu teplej vody

Vitocal 160-A: Tepelne čerpadlo na

prípravu teplej vody

Tepelne čerpadlo Vitocal 160-A zohrieva pitnú vodu lacno a úsporne. Ako zdroj tepla využíva teplý vzduch vo vnútri budovy, ktorý je aj tak dostupný. Tepelne čerpadlo Vitocal 160-A je mimoriadne vhodne tam, kde je k dispozícii veľa tepla, napr. v  lekárňach. Vitocal 160-A je možné prevádzkovať úplne nezávisle od ostatných zdrojov tepla.

 

Kompaktná stanica pitnej vody využíva

teplo okolitého prostredia

Kompaktne tepelne čerpadlo Vitocal 160-A na ohrev vody je už vybavene všetkými komponentmi potrebnými na účinnú a priestorovo nenáročnú prípravu teplej vody. Spolu s modulom tepelného čerpadla (výkon 1,52 kW, COP 3,54 pri teplote vzduchu 15 °C a teplote vody 45 °C) je tu integrovaný 285 litrový zásobník, elektrická výhrevná vložka ako aj regulátor v jednej skrini. Pomocou regulátora s jednoduchou obsluhou a veľkým displejom možno pohodlne zobraziť rôzne programy. Či už ide o prípravu teplej vody, trvalú alebo pohotovostnú prevádzku – všetky tieto funkcie je možne navoliť pomocou niekoľkých málo tlačidiel.

Prídavný účinok: Chladenie priestoru alebo kontrolovane vetranie bytu

Vo vyhotovení ako tepelne čerpadlo na okolitý vzduch využíva Vitocal 160-A vzduch z miestnosti, kde je inštalovane. Ako tepelne čerpadlo na spotrebovaný vzduch nasáva teplý spotrebovaný vzduch cez kanály z iných miestnosti v byte, napr. z kúpeľne, WC alebo kuchyne. Nasávanému vzduchu potom tepelne čerpadlo časť tepla odoberie, toto teplo potom zvýši na využiteľnú úroveň a následne tým ohrieva pitnú vodu.

Tepelne čerpadlo na okolity vzduch napokon odovzdá ochladený a odvlhčený vzduch zase na miesto inštalácie. Tento priestor možno takto využívať ako chladný priestor na potraviny.

Tepelne čerpadlo na spotrebovaný vzduch potom cez vzduchový kanál odvádza smerom von. V spojení s otvormi na prívod čerstvého vzduchu do obytných priestorov sa tepelne čerpadlo Vitocal 160-A takto stáva ústredným komponentom kontrolovaného bytového vetrania. Takto je tepelne čerpadlo Vitocal 160-A vhodne aj pre modernizáciu bývania.

 

Vitocal 160-A

Vitocal 160-A

 1. vysokoúčinný špirálový kompresor
 2. veľkoplošný výparník pre účinnú výmenu tepla
 1. prednastavený regulátor v závislosti od typu zariadenia so solárnou funkciou
 1. integrovaná prídavná elektrická vykurovacia vložka s vykurovacím výkonom 1,5 kW
 1. integrovaný smaltový zásobník teplej vody s objemom 285 litrov

Kompaktne tepelne čerpadlo Vitocal 160-A na teplu vodu možno prevádzkovať úplne nezávisle od zdrojov tepla

 

 

Nízke náklady pomocou solárnej energie

Obe vyhotovenia je možné dodať so solárnym výmenníkom tepla a solárnym regulátorom. Pripojením maximálne šiestich štvorcových metrov plochých a troch štvorcových metrov vákuových trubicových kolektorov je možné dodatočne využiť bezplatnú energiu slnka na ohrev vody. Prevádzkové náklady sa takto ešte viac znižujú.

 

Stačí bežná 230 V zásuvka

Tepelne čerpadlo Vitocal 160-A sa dodáva kompletne zmontované. Treba ho len umiestniť, pripojiť rozvody vody a odtok kondenzátu a strčiť zástrčku do 230 V zásuvky – tepelne čerpadlo na okolitý vzduch je pripravene na prevádzku.

 

Výhody na prvý pohľad

 1. Cenovo atraktívne tepelne čerpadlo na teplú vodu využívajúce okolitý alebo odpadový vzduch, voliteľne s vnútorným solárnym výmenníkom tepla a solárnym regulátorom na pripojenie plochých či trubicových kolektorov.
 1. Objemový prietok vzduchu až 250 m3/h.
 2. Objem zásobníka 285 litrov, smaltovaný zásobník.
 3. Jednoduché uvedenie do prevádzky vďaka kompletnému prepojeniu a prednastavenému regulátoru.
 1. Tepelne čerpadlo pre teploty pitnej vody v režime tepelného čerpadla až do 55 °C.
 2. Ako variant na odpadový vzduch s prvkami na privádzaný vzduch je zariadenie vhodne na kontrolovane vetranie a odvetrávanie pre podlahovú plochu až 200 m2.
 1. So zabudovanou elektrickou vykurovacou vložkou (1,5 kW) pre teploty pitnej vody až 65 °C.
Výrobca:

Viessmann, s.r.o.
Ivanska cesta 30
821 04 Bratislava
telefon: (02) 32 23 01 00
telefax: (02) 32 23 01 23

www.viessmann.sk

 

Dodávateľ a montáž:

OPIMUS s.r.o.

Žatevná 12

841 01 Bratislava

tel: 0908 748 041

www.opimus.sk