Čo potrebujete vedieť

Všetko okolo vody

 

rehau

 

 

VŠETKO OKOLO VODY

OCHRANA ZDROJOV A ZNIŽOVANIE NÁKLADOV

Zásoby pitnej vody sa na celom svete zo dňa na deň zmenšujú. Podmienené zväčšujúcim sa znečistením vôd a klesajúcimi zásobami podzemnej vody, hľadáme čistú pitnú vodu v čoraz väčších hĺbkach. Prirodzene, ešte spristupniteľné výskyty vody musia byť čistene s veľkou technickou a finančnou náročnosťou, aby boli použiteľne ako pitná voda. To nie je priaznivá prognóza do budúcnosti. Sme vyzývaní k tomu, aby sme nove zdroje hľadali s čarovným prútikom? Určite každému napadnú oblasti, v ktorých možno šetriť vzácnu pitnú vodu, ak by sa namiesto nej použila dažďová voda. Ako šporovlivý záhradkár môžete v suchých obdobiach polievať kvety a záhony zachytenou zrážkovou vodou, ak by na to bola možnosť.

voda

 

 

Nespočetne litre, ktoré počas jedného prania pretečú pračkami, možno tiež nahradiť – prádlo by bolo rovnako biele. Vďaka dažďovej vode chudobnej na vápnik by bolo potrebne podstatne menej pracieho prášku a spravidla žiadne pláchanie so zmäkčovadlami. Okrem toho by sa zvyšovala životnosť pračky. Za účelom čistenia na dvore a v záhrade tiež možno používať dažďovú vodu. A tým viac na splachovanie záchodov, ktoré sú tak či tak v domácnostiach spotrebičom vody číslo jedna, nemusí byť práve pitná voda.

 

využívanie dažďovej vody

 

 

 

Využívaním dažďovej vody možno na deň a osobu ušetriť okolo 67 litrov pitnej vody.


cena vody

Nárast ceny benzínu v porovnaní s nákladmi na vodu na príklade Berlína. Ceny za vodu sa od roku 1988 zvýšili takmer o 350  , ceny za benzín – napriek ekologickej dani – však „len“ o 150 %. Nárast ceny benzínu v porovnaní s nákladmi na vodu na príklade Slovenskej republiky. Ceny za vodu sa za posledných 10 rokov zvýšili takmer o 440 %, ceny za benzín „len“ o 80 %.

 

 

Zdroj:

REHAU s.r.o.

Bratislava: 850 00 Bratislava

Tel: +421 2 6820 9110, Fax: +421 2 6820 9122

www.rehau.sk

bratislava@rehau.com