Čo potrebujete vedieť

Peletové kachle

 

Peletové kachle

Kto hľadá malé, výkonné peletové kachle s vysokým stupňom účinnosti, tomu ponúka firma HAAS + SOHN estetické a súčasne ekologicky zmysluplné a moderné riešenie novou radou peletových kachliel. S necelým metrom výšky a zhruba pol metrom hĺbky a šírky, sú modely "Pelletto" a Almeira priestorový zázrak. "Malého svalovca" z nich robí jednak ich novo koncipovaný externý výmenník tepla, ktorý teplo rýchlo dodá do miestnosti vďaka väčšej povrchovej štruktúre, rovnako tak aj inteligentná plynulá regulácia spaľovania a automatické rozpoznanie kvality paliva. Peletové kachle tak dosahujú  na úspornej spotrebe stupňa účinnosti vyšší ako 90% a výkon od 2,6 do 8,0 kW. Tým sa kompaktné peletové kachle hodia ako pre menšie, tak aj pre väčšie priestory, v ktorých menší model pôsobí opticky lepšie.

Používateľom sa peletové kachle obsluhujú jednoducho: svoju prácu si vybavia v podstate sami. Po naplnení sa musí vlastne len udať, aká teplota v miestnosti v aký čas má byť - veľmi jednoducho a nekomplikovane pomocou veľkorysého obslužného digitálneho displeja. V týždennom programe je možné pre jednotlivé dni zvoliť časy zapnutia a vypnutia, navyše je možné individuálne nastaviť ľubovoľnú izbovú teplotu rovnako ako možnosť znížiť teplotu na noc.

Paletová kachle HAAS + SOHN sú veľmi bezpečná. Senzory rozpoznajú každú zmenu, ktorú kachle môžu okamžite vyrovnať. Termické čidlo neustále meria teplotu splodín, dverový kontaktný spínač zamedzuje počas prevádzky otvorenie dverí a elektronika zamedzuje preplneniu horákov. Inteligentný systém rozpozná tiež znečistenie horákov - pokiaľ napr. zabudnete odstrániť popol, vypnú sa kachle automaticky. K automatickému vypnutiu dôjde tiež, ak sa na základe zanesenia dymovodu zmení v kachliach ťah a tým sa znečistí horák. Tím je tiež v automatickom móde zaistená bezpečnejšia prevádzka.

Pohodlie peletových kachlí sprevádza vynikajúci výkon kúrenia a tým aj nízke náklady na kúrenie. Ústrednú úlohu pritom hrá technológie HAAS + SOHN, týkajúce sa rozpoznanie kvality paliva pri ktorej je rozpoznané zloženie a výhrevná kvalita peletiek, meria priebeh spaľovania a teplotu v miestnosti a tomu prispôsobí prívod vzduchu a paliva.

 

PELLETTO

 

antracit, šedá 

- objem zásobníku 17 kg 
- doba kúrenia 10 až 30 hod 
- dĺžka peliet 30 mm, priemer 6 mm

Parametre

Účinnosť

97 %

Výkon

1,8-8,1 kW

Rozmery

986/525/498 mm

Hmotnosť

86 kg

Vývod dymovodu

zadní,