Čo potrebujete vedieť

Ovčia vlna

DAEMWOOL - tepelná izolácia z ovčej vlny

Výhody tepelnej izolácie z ovčej vlny DAEMWOOL

 • Výborné technické parametre

 • Čím extrémnejšie podmienky – tým lepšie vlastnosti izolácie

 • Vlna absorbuje vlhkosť, vzniká teplo a ovplyvňuje tak pozitívne izolačné vlastnosti pri extrémnych teplotách a rozdieloch vo vlhkosti vzduchu

 • Vysoká schopnosť vlny pohlcovať vlhkosť zabraňuje kondenzácii, reguluje vlhkosť vzduchu a vytvára príjemnú klímu v miestnosti

 • Ovčia vlna obsahuje bielkovinovú zlúčeninu PROTEKTÍN s reaktívnymi reťazcami aminokyselín, ktoré sú schopné molekuly škodlivých látok ( formaldehydy a aldehydy ) ako aj nepríjemné zápachy skladovať a premeniť na látky neutrálne, ľudskému zdraviu neškodné

 • Ovčia vlna je obnoviteľná ( dorastajúca ) surovina

 • Ovčia vlna je plne biologický materiál

 • Pri výrobe a spracovaní ovčej vlny sa vyrobí iba minimum škodlivého CO2

 • Extrémna stabilita tvaru vďaka stojacim vláknam

 • Jednoduchá a zdraviu neškodná montáž, ľahko a rýchlo sa spracováva. Na prestrihnutie nie sú potrebné žiadne nástroje

 • Jedinečné izolačné vlastnosti ovčej vlny pôsobia aj ako prirodzená klimatizácia obytného priestoru

 • Zdravý vzduch v miestnosti zaručuje vyššiu kvalitu bývania a prináša teplo a energiu do Vášho života

 

Príklady použitia izolácie DAEMWOOL

Ovčia vlna ako izolácia je univerzálny prírodný materiál s výbornými izolačnými vlastnosťami a jeho použitie je rôznorodé.
Používa sa predovšetkým na izoláciu dreveníc, izoláciu podkrovia, izoláciu fasády, izoláciu podlahy, izoláciu stropu a izoláciu stien.

Izolácia dreveníc

DAEMWOOL - ovčia vlna ako tepelná izolácia dreveníc

Drevo ako prírodný stavebný materiál disponuje jedinečnými vlastnosťami, ktoré ho robí stále populárnejším a vyhľadávanejším. Kedysi na zateplenie dreveníc slúžil mach, ktorý sa pri stavbe vkladal do vodorovných škár. Strop sa najčastejšie izoloval plevami s hlinou alebo senom.
Pri stavbe dreveníc sa dôrazne doporučuje využívať prírodné materiály, ktoré sa dobre znášajú s drevom.
Izolácia z ovčej vlny je na tento účel najideálnejší materiál.

Izolácia podkrovia

DAEMWOOL - ovčia vlna a izolácia podkrovia

Izba s výhľadom, štúdio vo vzdušnej výške alebo pohodlný manzardový byt v podkroví, to všetko si vyžaduje dokonalú izoláciu. Nezateplené podkrovie predstavuje v zime veľké energetické straty a v lete prehrievanie celého objektu.

Ak sa rozhodnete svoje podkrovie vybudovať ako obytný priestor, nesmiete zabudnúť na izoláciu strešných šikmín. Nesprávne zaizolovaná podkrovná miestnosť vám však neprinesie veľa potešenia, nehovoriac ani o úniku tepelnej energie.
Izolácia z ovčej vlny sa na takéto účely výborne hodí a vlastnosti ovčej vlny vám zaručia vhodnú a príjemnú klímu na bývanie.

Izolácia fasády

Izolácia fasády ovčou vlnou

Dôležitými parametrami, na ktoré je potrebné brať ohľad pri zateplovaní fasády, sú tepelno-izolačné vlastnosti materiálu ale aj schopnosť obvodových konštrukcií prepúšťať vodné pary. Vďaka tomu stavba "dýcha" a nevzniká tak v miestnostiach nepríjemné dusno a zlá klíma pre bývanie.
Izolácia z ovčej vlny dokonale spĺňa všetky dôležité požiadavky na kvalitné zateplenie fasády.

Izolácia podlahy

Izolácia podlahy ovčou vlnou

Zateplenie podláh je vhodné najmä v rodinných domoch ale aj na bytoch nad nevykurovanými priestormi. Základnou funkciou izolácie podlahy je neprepustiť do spodných vrstiev naakumulované teplo z miestnosti a zároveň izolovať zospodu. V prípade použitia podlahového kúrenia zároveň aj teplo z teplovodného média vyžiariť naspäť do hornej vrstvy podlahy.
Čoraz vyššie nároky na znižovanie energetickej náročnosti kladú vysoké požiadavky na moderné tepelnoizolačné materiály.
Izolácia z ovčej vlny spĺňa všetky požiadavky na ekologické zateplenie podlahy.

Izolácia stropu

Ovčia vlna a izolácia stropu

Pri nedostatočne tepelne izolovanom dome je strop jedno z najzraniteľnejších miest domu. V starších domoch sa veľmi na izoláciu nemyslelo. A keď sa myslelo, tak nie veľmi správne. Dostupné materiály tejto nepriaznivej situácii iba napomáhali.
Dnes sú ceny energií na vysokej úrovni a neustále stúpajú. Preto sa oplatí investovať do vhodnej tepelnej izolácie. Novopostavené domy sú navrhované so zreteľom na najnovšie požiadavky na tepelnú izoláciu. Staré domy je potrebné dodatočne izolovať.
Izolácia z ovčej vlny dokonale spĺňa aj tie najprísnejšie požiadavky na izoláciu.

Izolácia stien

Ovčia vlna a izolácia stien

Izolácie stien tvoria do istej miery zimné ošatenie domu. Ak sú správne vyhotovené s použitím kvalitného izolačného materiálu, pomáhajú pri úspore tepelnej energie a znižujú celkové náklady na vykurovanie.
Aj v týchto prípadoch sa dá použiť izolácia z ovčej vlny a využiť tak izolačné parametre ovčej vlny k skvalitneniu bývania.

 

Ekoprodukt EU, s.r.o.
Vysoká 25
915 01 Nové Mesto nad Váhom
Tel.: +421/(0)32 7717479
Fax.: +421/(0)32 771 7479
Mobil: +421/(0)903 727047
Email: ekoprodukt@ekoprodukt.eu
Web: www.ekoprodukt.eu