Čo potrebujete vedieť

Ohrievače vody Tatramat

TATRAMAT - ohrievače vody

 

 

Dlhoročná skúsenosť s výrobou ohrievačov vody je zameraná na použitie najmodernejších technológií pri zváraní vnútorných nádob a povrchovej úprave smaltom, ktorá zabezpečuje hygienickú neškodnosť prípravy teplej úžitkovej vody. Použitím vysoko účinnej polyuretánovej izolácie dosahuje celá produkcia ohrievačov vody značky Tatramat mimoriadne malý koeficient tepelných strát, kvôli ktorému sa ohrievače presadili nielen na domácom trhu, ale i na trhoch Európy.

Ohrievače vody TATRAMAT

Sortimentná skladba týchto produktov predstavuje elektrické ohrievače vody, kombinované ohrievače, plynové ohrievače, ohrievače s nepriamym ohrevom a solárne ohrievače v rozsahu 5 až500 litrov.

Produktový rad EO …. EL tvoria ohrievače vody s elektronickým inteligentným riadením. Ide o zásobníkové nástenné elektrické ohrievače vody v hranatom vyhotovení. Vnútorný kotol ohrievača je posmaltovaný špeciálnym vysokokvalitným smaltom a následne vypálený pri konštantnej teplote 850 °C.

Voda je v ohrievači ohrievaná celonerezovým ohrievacími telesami s možnosťou zapnutia rýchloohrevu, ktorý zvýši výkon ohrievacieho telesa o cca 30 %, následkom čoho je čas ohrevu skrátený o 1/3. Zásobníky sú vybavené horčíkovou anódou, elektronickou reguláciou s displejom a možnosťou aktivácie až troch módov úspory energie. V prípade vypúšťania je možné vypustiť zostatkovú vodu pomocou odkaľovacej zátky. Pre pohodlnejšiu kontrolu aktuálnej teploty vody v ohrievači slúži indikátor teploty. Pomocou tlačidiel je možné plynulé nastavenie teploty od 7 °C do 85 °C.  Vďaka tomu je možné zmiešaním teplej vody z ohrievača a studenej vody získať až trojnásobok menovitého objemu vody s teplotou 40°C.

Ohrievač vody TATRAMAT

Vonkajší plášť je z lakovaného plechu, čo zabezpečuje dlhú životnosť i vhodnosť do každého interiéru. Ohrievače sú určené pre vertikálnu montáž.

Zásobníky sú vybavené dvoma ohrievacími telesami s výkonom 2000 W a 1000 W. K aktivácii prídavného ohrievacieho telesa si stačí zvoliť príslušnú funkciu. Pomocou relé sa takto toto teleso aktivuje a čas ohrevu tak klesne až o 1/3. Po nahriatí celého objemu sa prídavné teleso opäť vypne a voda je naďalej udržiavaná na požadovanej teplote telesom so základným elektrickým výkonom. Ovládací panel s displejom je dobre viditeľný a prístupný z prednej strany ohrievača. Ovládanie pomocou štyroch tlačidiel je príznačné svojou jednoduchosťou. 

Ohrievače je možné prevádzkovať v štyroch prevádzkových režimoch:

- prevádzkový režim jednookruhového zásobníka,

- prevádzkový režim dvojokruhového zásobníka,

- prevádzkový režim bojlera,

- komerčný režim,

a troch módoch úspory energie v prevádzkovom režime jednookruhového zásobníka:

- ECO Comfort (nastavenie z výroby)

- ECO Plus

- ECO Dynamic

Pri zapojení v dvojokruhovom režime je možné aktivovať funkciu spätného riadenia, ktorá zabezpečí najefektívnejšie využitie nízkej tarify a tým ušetrí ešte viac nákladov.

Ochrana proti korózii

Ohrievače sú vybavené horčíkovou anódou. Kovová vnútorná nádrž je proti korózii chránená špeciálnym smaltom vysokej kvality.

Ako prvá spoločnosť v strednej a východnej Európe bol Tatramat ocenený prestížnym certifikátom kvality pre smaltované produkty, ktorý udeľuje po náročnom audite Európska komora výrobcov smaltu (European Enamel Authority - EEA).

Bezpečnostné prvky

Zariadenia sú vybavené špeciálnym integrálnym senzorom, ktorý plní funkciu elektronického termostatu. Dodatočnú ochranu zabezpečuje tepelná bezpečnostná poistka, ktorá v prípade poruchy odpojí ohrievacie telesá od elektrického napájania a tým zamedzí neželanému ohrevu. V prípade aktivácie tepelnej bezpečnostnej poistky je možné ju po odstránení príčiny resetovať.

Tieto ohrievače vody sú vybavené ochranou aj proti mrazu. Ak teplota vody v ohrievači klesne pod 7 °C automaticky sa aktivuje ohrievacie teleso a ohreje jednorázovo vodu v zásobníku na 20 °C. Tým sa zamedzí zamrznutiu vody v ohrievači.