Čo potrebujete vedieť

Ohrev pitnej vody a podpora vykurovania pomocou solárnej energie

 

 

VIESSMANN

 

 


Solárne zariadenia sú ideálne na ohrev pitnej vody a podporu vykurovania. Vďaka bezplatnej slnečnej energii sa táto investícia cez vysoké úspory na fosílnej energii vráti už v priebehu niekoľkých rokov.

V zásade máte možnosť využívať slnečnú energiu na ohrev pitnej vody a podporu vykurovania. Úspora zemného plynu je tu značná: Približne 60 percent menej energie takto ročne spotrebujete na každodennú prípravu teplej vody. Ak skombinujete ohrev pitnej a vykurovacej vody, tak dosiahnete ročnú úsporu celkovo potrebnej energie vo výške cca. 35 percent.

Solárne zariadenie s bivalentným zásobníkom na teplú vodu

Srdcom tohto riešenia je bivalentný zásobník na teplú vodu. Pri dostatočne intenzívnom slnečnom žiarení solárne médium, ktoré sa nachádza v solárnom zariadení ohrieva vodu v zásobníku prostredníctvom spodného výmenníka tepla.

solárny ohrev pitnej vody

Solárny ohrev pitnej vody

Ak teplota v dôsledku odberu vody poklesne, napr. pri kúpaní alebo sprchovaní, tak sa v prípade potreby vykurovací kotol zapne na dodatočný ohrev vody prostredníctvom druhého okruhu.

Solárne zariadenie na ohrev pitnej vody a podporu vykurovania

Solárne médium zohrievané v solárnych kolektoroch možno okrem ohrevu pitnej vody použiť aj na prídavný ohrev vykurovacej vody. Na toto využíva vykurovací okruh vodu v solárnom zásobníku priebežne ohrievanú solárnymi kolektormi. Regulátor kontroluje, či je možné dosiahnuť požadovanú izbovú teplotu. Ak je táto teplota nižšia ako požadovaná hodnota, tak sa vykurovací okruh dodatočne zapojí.

solárny ohrev pitnej vody a podpora vykurovania

Solárny ohrev pitnej vody a podpora vykurovania

 

U firmy Viessmann pochádza kompletná vykurovacia a solárna technika z jednej ruky. Všetky komponenty sú dokonale vzájomne zladené.

solárne panely, solárne články

 

 

Výrobca:

Viessmann, s.r.o.

Ivanska cesta 30/A

821 04 Bratislava

telefon: (02) 32 23 01 00

telefax: (02) 32 23 01 23

www.viessmann.sk

 

Dodávateľ a montáž:

OPIMUS s.r.o.

Ružová dolina 25

821 09 Bratislava

tel: 0908 748 041

www.opimus.sk