Čo potrebujete vedieť

Masívne minerálne dosky

YTONG

 

 

 

YTONG MULTIPOR

YTONG MULTIPOR - tepelná izolácia masívne dosky

Riešenie pre prémiové stavby

Ytong Multipor sú minerálne bezvláknité tepelnoizolačné dosky novej generácies výhodami masívneho muriva. Ich tvarová stálosť, vynikajúca paropriepustnosť,nehorľavosť a jednoduchá aplikácia nachádza uplatnenie tam, kde bežné tepelnéizolanty nedokážu zaručiť požadované parametre konštrukcií. Stabilne držiaformu, odpudzujú vodu a sú odolné voči tlaku.

Univerzálna použiteľnosť vďaka ideálnej kombinácii vlastností

Ytong Multipor je ukážkou jedinečných technologických možností pórobetónu značky Ytong. Zloženie výlučne z prvotriednych prírodných surovín, akými sú: vápno, piesok, cement a voda, do ktorých sa primiešava prostriedok na tvorbu pórov,zaručuje absolútnu zdravotnúa hygienickú nezávadnosť materiálu. Vďaka maximálnemu odľahčeniu materiálu majú dosky Ytong Multipor porovnateľné tepelnoizolačné schopnosti, ako tradičné tepelné izolácie rovnakej hrúbky. Zachovávajú si ale všetky dôležité vlastnosti pórobetónu.

Energeticky úsporný􀂄

Ekologický

Dlhá životnosť􀂄

Vynikajúca paropriepustnosť􀂄

Nehorľavosť􀂄

Jednoduchá aplikácia


YTONG rodinný dom Chorvátsky Grob

Dlhá životnosť

Unikátnou výhodou izolačných dosiek Ytong Multipor je ich tvarová stálosť, čo v praxi znamená že sú odolné voči tlaku, stabilne si zachovávajú svoju formu, sú odolné proti vplyvom chemických látok a nestarnú.

Vynikajúca paropriepustnosť

Schopnosť prepúšťať paru výrazne prispieva k schopnosti Ytong Multiporu, vysporiadať sa s prípadnou vlhkosťou v konštrukciách bez akýchkoľvek následkov.

Priedušné lepidlo Multipor

Pri aplikácií dosiek Ytong Multipor sa používa výlučne ľahké, na Multipor odporúčané lepidlo, ktoré zaručuje ideálnu priedušnosť konštrukcie (μ≤10,λ=0,18 W/(m.k)) Vďaka pevnej poréznej štruktúre nie je potrebnék lepeniu materiálu na podkladové murivo používať disperzné lepidlá s vyšším difúznym odporom ako u iných tepelných izolantov.

Nehorľavosť

Tepelnoizolačné dosky Ytong Multipor sú nehorľavé a spĺňajú kritériá triedy A1, podľa normyEN 13501 - 1. Toto umožňuje využitie v mnohých oblastiach,kde nie je možné použiť iné tepelné izolanty, ako napríklad v podzemných garážach alebo chránených únikových cestách.

Jednoduchšia aplikácia

Masívne a voči tlaku odolné dosky sa dajú rýchlo a jednoducho spracovať. Ich nízka hmotnosť uľahčuje manipuláciu. Nakoľko neobsahujú vláknitú štruktúru ich opracovanie je jednoduchšie ako u iných tepelnoizolačných materiálov.

 

Xella Slovensko, spol. s r. o.
Bajkalská 25
827 18 Bratislava
Tel.: 02/ 581 030 51
Fax: 02/ 581 030 59
Ytong linka (bezplatné číslo) 0800 118 583
e-mail: ytonglinka.sk@xella.com