Čo potrebujete vedieť

Kachľové pece s výmenníkom

 

Kachľové pece s výmenníkom

Kachľové pece s teplovodným výmenníkom pre pripojenie nielen vykurovacích telies či zásobníkového ohrievača vody, ale aj s možnosťou pripojenia k existujúcemu vykurovaciemu systému s elektrickým alebo plynovým kotlom. Kachľová pec s výmenníkom vám môže ušetriť až polovicu ročných nákladov na vykurovanie. Jedná sa o ideálny spôsob pre vykurovanie celého domu. Vďaka kvalitnému spaľovaniu, ktoré výrazne podporuje terciárne spaľovanie a vysokej účinnosti (dosahujúce až 85%), dosahujú nízkych emisných hodnôt. Kachle spĺňajú európsku normu EN 13 240 aj najprísnejšie emisné hodnoty podľa BimSchV II.

Unikátny prednosťou kachľovej pece Treviso s výmenníkom je ich nová koncepcia vyberateľného výmenníka, ktorá ponúka jednoduchú možnosť demontáže a tým rýchle a jednoduché prestavenie na teplovzdušnú variantu. Výmenník je schopný odovzdávať do vykurovacích telies (zásobníka vody) cez 55% z celkového tepelného výkonu kachlí. Výkon kachľovej pece s výmenníkom je až 5,7 kW.

Pre prípad výpadku elektrického prúdu je možné ku kachľovým kachliam inštalovať vychladzovaciu slučku. Jedná sa o systém zabezpečenia pred prehriatím. Vychladzovacia slučka je dodávaná ako zvláštne príslušenstvo.

 

ADRIA MAX S VÝMENNÍKOM

 

antracit, strieborné dvere a boky

Parametry

Účinnosť

80 %

Výkon

4,3-13,7 kW

Rozmery

1200/646/466 mm

Hmotnosť

186 kg

Vývod dymovodu

vrchní,

HAAS+SOHN krby a kachle