Čo potrebujete vedieť

Tichá kanalizácia REHAU

REHAU

 

 

 

Zvukovo izolovaná vnútorná kanalizácia RAUPIANO Plus*: Kompozícia tichých tónov

kanalizácia REHAU RAUPIANO Plus

Ochrana voči hluku sa stáva stále dôležitejšou aj v oblasti vnútornej kanalizácie. Lebo hluk, ako je známe, negatívne pôsobí na naše zdravie. REHAU preto vyvinulo zvukovo izolovanú kanalizáciu, ktorá zodpovedá najnovšiemu stavu techniky.

Hodnoty zvukovej izolácie, ktoré prekračujú i najnáročnejšie kritériá

Merania Frauenhoferovho Inštitútu pre stavebnú fyziku Stuttgart, preukázali výbor né vlastnosti RAUPIANA v praxi. Ani pri maximálnom prietoku 4ls  (zodpovedá asi 12–13 bytom) neprekračuje hluk výborných 19 dB, čím s rezervou plní i najprísnejšie európske predpisy (napr. nemeckú smer nicu VDI 400). Oproti bežnej kanalizácii HT alebo PVC znižuje RAUPIANO subjektívne vnímaný hluk viac ako o polovicu. Okrem toho sa i pri spomínanom maximálnom zaťažení hluk neprehupne cez kritickú hranicu 20 dB, kedy človek začína vnímať okolitý hluk ako rušivý.

Hodnoty zvukovej izolácie

Oblasť použitia

Popri rodinných domoch s vyššími nárokmi na komfort je RAUPIANO Plus* ideálne práve pre stavby, kde spolu susedí viacero užívateľov, ktorí by sa mohli navzájom rušiť:

•  rodinné a bytové domy

•  hotely, penzióny

•  nemocnice

•  škôlky

kačička REHAU ;-)

Prečo je RAUPIANO Plus* tak hospodárne?

Vďaka výborným hodnotám zvukovej izolácie nie potrebná žiadna dodatočná izolácia odpadového potrubia. Ušetríte teda na materiály, ale predovšetkým na prácnej montáži izolácie. Okrem toho dostanete RAUPIANO Plus* za veľmi férovú cenu.

Neznie to ako hudba vo Vašich ušiach?

Ako funguje RAUPIANO?

Systém RAUPIANO Plus* sa skladá z rúr a tvaroviek v rozmeroch DN 50 až 125, a z optimalizovanej upevňovacej techniky. Rúry a tvarovky sú vyrobené zo špeciálneho polypropylénu RAU-PP, ktorý vďaka zvýšenej hustote materiálu bráni prenosu hluku vzduchom. RAUPIANO Plus* je navyše veľmi odolné aj pri manipulácii vo veľmi nízkych teplotách. Na zamedzenie prenosu zvuku šíriaceho sa telesom však sama vysoká hustota materiálu nestačí. Preto je potrebné použiť zároveň aj odhlučnenú upevňovaciu techniku. Táto pozostáva z kombinácie fixačnej a podpor nej objímky, čím sa výrazne eliminuje prenos hluku telesom. RAUPIANO Plus* vytvára harmonický celok, ktorý prispieva k maximálnemu komfortu užívateľa bytu, domu, či iných priestorov.

Ako funguje REHAU RAUPIANO?

 

Výrobca:

REHAU s.r.o.

Bratislava: 850 00 Bratislava

Tel:  +421 2 6820 9110

www.rehau.sk

bratislava@rehau.com