Čo potrebujete vedieť

Drevovláknité dosky

HOFATEX - izolujte drevom

 

Smrečina Hofatex patrí medzi tradičných výrobcov izolačných materiálov na báze drevného vlákna. Už viac ako polstoročie sa zaraďuje do skupiny najväčších európskych výrobcov, ktorí vyrábajú izolačné drevovláknité dosky tzv. mokrým spôsobom.

7 dôvodov prečo Hofatex?

Vedeli ste že:

  • výskyt mnohých zdravotných problémov úzko súvisí s prítomnosťou rôznych foriem zaťaženia interiérového prostredia?
  • človek strávi 9/10 svojho života v uzavretých priestoroch?
  • každoročne narastá počet alergických ochorení najmä u detí?
  • pre kvalitu vnútornej klímy je rozhodujúci výber vhodných stavebných materiálov?

 

7 dôvodov pre Hofatex:

1. Ekológia na prvom mieste

Pri ich výrobe sa nezaťažuje životné prostredie a vstupná surovina na ich výrobu - drevo je trvale obnoviteľnou surovinou. Výroba je zabezpečená výhradne ekologickým mokrým spôsobom, pri ktorom sa na spájanie vlákien využívajú len drevu vlastné látky (lignín a hemicelulóza). Izolačné dosky Hofatex® sú úplne recyklovateľné, môžu byť spaľované alebo bezpečne kompostovateľné.

2. Lepenie dosiek výhradne prírodným škrobovým lepidlom

Spoločnosť Smrečina Hofatex® ako prvá spomedzi európskych výrobcov používa na lepenie jednotlivých panelov ekologické škrobové lepidlo. Doteraz používané polyvinylacetátové (PVAc) lepidlo je v dnešnej dobe úplne nahradené týmto prírodným materiálom.

3. Dobrá investícia na dlhé roky

Drevovláknité dosky Hofatex® ani počas dlhých rokov nestrácajú svoje izolačné vlastnosti. Vďaka svojmu zloženiu nemenia svoju tvarovú stálosť a tým zabezpečujú kvalitné zaizolovanie budovy na dlhé roky.

4. Výber osvedčeného materiálu s dlhou tradíciou

Drevovláknitá doska Hofatex® vyrábaná mokrým spôsobom má dlhú tradíciu z hľadiska výroby a použitia . Tieto dosky zaručujú vysokú kvalitu, ktorá bola potvrdená v stavbách, ktoré slúžia už viac ako 30 rokov doma aj v zahraničí.

5. Výborné tepelno-izolačné a zvukovo-izolačné vlastnosti

Izolačné dosky Hofatex® vďaka veľmi dobrej tepelnej vodivosti  (Lambda D = 0,039 W/m.K) dokážu minimalizovať tepelné úniky cez stavebné konštrukcie a teda znižujú náklady na vykurovanie. Vďaka svojej vyššej hustote dokážu efektívne znižovať nežiaduci jav hluku šíriaceho sa cez zvislú alebo vodorovnú konštrukciu.

6. Najvyššia tepelná kapacita zo všetkých bežne používaných izolačných materiálov

Vysoká akumulačná schopnosť izolačných dosiek Hofatex® - merná tepelná kapacita C = 2100 J/kg.K, účinne chráni pred nadmerným prehrievaním vnútorných priestorov a zabezpečuje pohodu vnútorného prostredia budov v letných mesiacoch.

7. Paropriepustnosť

Izolačné dosky Hofatex® (faktor difúzneho odporu µ = 5) sú difúzne otvorené a dostatočne umožňujú prechod vodných pár. Zabraňuje sa tým kondenzácii vodných pár v konštrukcii a zaisťuje sa funkčnosť a životnosť.

HOFATEX drevovláknité dosky

 

OZNAČENIE NFB

Pri výrobe drevovláknitých dosiek Hofatex sa nezaťažuje životné prostredie. Tým si zaslúžili zaradenie medzi produkty medzinárodnej značky „ natural fiber boards “. Značka NFB je celosvetovo známou značkou prírodných a ekologických drevovláknitých dosiek.

RECYKLOVATEĽNOSŤ

Izolačné dosky Hofatex sú plne recyklovateľné. Môžu sa nezávadne zhodnocovať v zariadeniach na spaľovanie biomasy. 

ENVIROMENTÁLNA VÝROBA

Pri výrobe mäkkých drevovláknitých dosiek sa využívajú uzatvorené výrobné procesy a nevznikajú žiadne odpady škodiace životnému prostrediu.

ZELENÁ ENERGIA PRE VÝROBU

Pri výrobe drevovláknitých dosiek Hofatex sa využíva výhradne zelená energia. Vstupnou energiou je teplo vo forme vodnej pary a elektrická energia. Oba vstupy sú získané spaľovaním trvalo obnoviteľnej suroviny – biomasy.

POZITÍVNA BILANCIA CO2

Nie každý materiál má pozitívnu bilanciu CO2. Mäkké drevovláknité dosky dosahujú pozitívnu bilanciu vďaka vstupnej surovine, ktorou je drevo. Drevo počas svojho rastu totiž absorbuje viac CO2, ako sa uvoľní pri jeho spracovaní.

ŽIADNE PRÍDAVNÉ LEPIDLÁ PRI VÝROBE

Na spájanie vlákien sa pri výrobe drevovláknitých dosiek nepoužívajú žiadne lepidlá. Spájanie zabezpečujú prirodzené zložky drevných vlákien – lignín a hemicelulóza, ktoré sa pôsobením vody a tepla opätovne aktivujú.

EKOLOGICKÉ LEPENIE PANELOV

Inovácia je u nás na prvom mieste. Na lepenie izolačných drevovláknitých dosiek do formy panelov používame ekologické lepidlo. Doteraz používané syntetické lepidlo na báze polyvinylacetátu ( PVaC ) sme úplne nahradili škrobovým lepidlom, čím sme zabezpečili 100% ekologickosť našich produktov.

 

PRODUKTY HOFATEX

HOFATEX KOMBI

Dosky Hofatex Kombi predstavujú izolačné panely, ktoré poskytujú účinnú ochranu budov pred tepelnými stratami v zime, pred nadmerným prehrievaním vnútorných priestorov v letných mesiacoch a pred priestorovým hlukom. Súčasne slúžia ako uzavretie izolácie pod krytinou, alebo ako uzavretie stenovej rámovej konštrukcie

-          Sú vhodné ako izolácia šikmej strechy nad krokvami a funkciou poistnej hydroizolácie

-          Zateplenie obvodovej steny pod zavesenou odvetranou fasádou

-          Pre drevostavby ako aj masívne murované stavby

 

Hofatex - izolácia drevom

 

HOFATEX SBA 0,02

Optimálne riešenie v priebehu sanácie starých budov

Hofatex SBA 0,02 je vysoko – difúzne otvorená vzduchotesná fólia, ktorá sa aplikuje priamo na tepelnú izoláciu a jej použitie je vhodné hlavne pri sanácii starých budov.

-          Zabezpečuje vzduchotesnosť z exteriérovej steny

-          Pre jednoduché odvetrané konštrukcie

-          Odolná voči dažďu a vetru

-          Jednoduchá aplikácia

-          Veľmi vysoká pevnosť proti pretrhnutiu

 

HOFATEX BASIC

Podkladové dosky.

Podložka pod nášlapnú vrstvu

Hofatex Basic sa ako podkladové dosky podláh používajú všade tam, kde popri požiadavkám na vzhľad nášľapnej vrstvy hrá dôležitú úlohu aj jej komfort. Rozumie sa tým jednak izolácia kročajového hluku, ale taktiež aj príjemný pocit chôdze po tvrdej nášlapnej vrstve ako je parketový vlys, alebo laminát. Dosky Hofatex Basic dodatočne potláčajú aj stúpajúci chlad.

Univerzálna podložka pod rôzne typy podlahových krytín ako :

-          Parkety

-          Laminátové podlahy

-          Korkové podlahy

-          Linoleum

Hofatex Basic sa môže ukladať na betónové aj drevené podklady, pričom dokážu vyrovnávať nerovnosti povrchu až do 2mm.

 

Dodávka a montáž:

tectum novum a.s. - drevostavby