Čo potrebujete vedieť

Ako na to?

TAKTO TO U NÁS FUNGUJE:

Ste na encerti prvý krát, dovoľujeme si Vás postupne previesť. Každý odkaz je aktívny a po kliknutí naň sa dozviete ďaľšie zaujímavé informácie:

1. typy rodinných domov

2. nízkoenergetické domy a ich funkčnosť a vlastnosti

konceptprojekt

zdroje energiekonštrukcie, materiály, prvky

výstavba a ekonštrukcia (prestavba), stavebný dozor, stavebné povolenie (inžinierska činnosť)

3. úspora energie

4. technické zariadenia budov

5. energetická certifikácia budov

6. aktuálne témy - články a zaujímavosti

 

Zvyšujúce sa ceny energií, vyčerpateľné zdroje fosílnych palív, zhoršujúce sa životné prostredie, plynová kríza ako napr. v roku 2009, Rusko – Ukrajinský konflikt v roku 2014, globálne oteplovanie.

 

Toto sú niektoré z faktorov, ktoré sa nás priamo dotýkajú a na základe ktorých sa ľudstvo už dlhšiu dobu snaží uberať cestou znižovania spotreby energií a stále viac využíva alternatívne zdroje z obnoviteľných zdrojov energií. Keďže platí pravidlo, že každý by mal začať od seba, začali sa stavať rodinné domy v nízkoenergetickom a pasívnom štandarde.
obnoviteľné zdroje energie - VIESSMANN nízkoenergetický rodinný dom - VIESSMANN rekonštrukcia rodinného domu - termovízia REHAU

Naším zámerom je informovať Vás ako a akými spôsobmi sa čo najefektívnejšie pustiť do šetrenia energií. Ako postupovať pri rekonštrukcii domu a výstavbe domu.

 

Vrátane spôsobov ako usporiť na energiách prípadne ako rekonštruovať stavbu Vám náš portál prináša aj informácie o produktoch a novinkách v stavebníctve ako aj výrobcoch zariadení materiálov a iných informácií, ktoré Vám zabezpečia pohodlný a bezstarostný domov.

 

Odporúčame spôsoby ako čo najkvalitnejšie postaviť ekologicky nezávadný a úsporný nízkoenergetický a pasívny dom rodinný dom. Pri nízkoenergetických stavbách sa venujeme všetkým častiam od konceptu stavby cez projekt a stavebné povoleniezdroje energie (obnoviteľné zdroje energie), technológie, systémy a materiályvýstavbu (stavba domu), dozorovanie stavieb financovanie stavieb.


technológie a systémy - REHAU typy rodinných domov šetrenie energiami - VIESSMANN

Prinášame Vám informácie ako nízkoenergetický pasívny rodinný dom funguje, ako môže vyzerať. Venujeme sa aj ďalším zaujímavým typom domov ako sú nulové a aktívne domy.

Okrem výrobcov, dodávateľov a noviniek sa Vám snažíme priblížiť aj zaujímavé články a aktuálne témy. 

Poskytujeme Vám priestor blogovať prezentovať sa a prezentovať Vašu spoločnosť.

 

Máte nápad chcete sa podeliť o informácie pridajte článok.